TELEFON: (+420) 271 001 211 / E-MAIL: RLC@RLC.CZ   
  • RLC
  • AVON
  • FTTx řešení
  • WDM Systémy
  • Realizace a služby
  • Školení

WDM systémy

Pro aplikace přenosu dat po optických vláknech, kdy je třeba zvýšit přenosovou kapacitu, je možné s výhodou použít princip tzv. vlnového multiplexu. Pomocí vlnového multiplexu xWDM (Wavelenght Division Multiplexing) se jedním vláknem přenáší paralelně více nezávislých signálů s různou vlnovou délkou a rychlostí.

Pro tyto xWDM systémy nabízí firma RLC Praha a.s. celou řadu samostatných komponentů. Umíme také tyto systémy nejen optimálně navrhnout podle specifických požadavků zákazníků, ale také zajistíme jejich instalaci, zprovoznění a následný servis.

Pro realizaci WDM a CWDM systémů nabízíme samostatné komponenty, jako jsou:

 

WDM vláknové filtry a odbočnice

Pro rozdělení dvou vlnových délek nebo celých pásem optického vlákna dodáváme jednotlivé WDM filtry v různém provedení podle požadavků zákazníka.

Optické cirkulátory a splittery

Pro rozdělení směrů vysílání a příjmu optických signálů na jednom vlákně se dají s výhodou použít optické cirkulátory nebo splittery, které dodáváme v provedení podle potřeby.

CWDM Multiplexery a Demultiplexery

Kromě dodávaných standardních jedno a dvouvláknových řešení pro 8 nebo 18 vlnových délek CWDM (Coarse Wavelenght Division Multiplexing) s případnou kombinací s pásmovými WDM filtry lze dodat zákaznická řešení CWDM Add/Drop Multiplexerů s požadovanou konfigurací.

Open DWDM systém

Systém Open DWDM je založen na principu otevřenosti a neutrality řešení, kdy lze kombinovat různé produkty a komponenty od různých výrobců a dodavatelů a přesto vznikne hotový funkční celek.

 

DWDM Multi/Demultiplexery

Optické DWDM Add/Drop Multiplexery OADM

R/B pásmové filtry pro jednovláknové aplikace

EDFA optické zesilovače

Moduly pro kompenzaci chromatické disperze

Laditelné útlumové články

Fixní útlumové články

 

Optické transceivery WDM, CWDM a DWDM

Pro realizaci xWDM systémů nabízíme kompletní řadu optických transceiverů typu WDM, CWDM a DWDM pro technologie Fast Ethernetu, Gigabit Ethernetu, 10Gbit Ethernet, FiberChannel apod.

Aktivní media konvertory a transpondéry

Pro převod a zesílení signálů v sítích xWDM lze s výhodou použít spolehlivé media konvertory americké firmy Omnitron Systems.
Kompletní řešení xWDM systémů založené na zařízeních švédské firmy Transmode Systems AB
Pro náročné aplikace a rozsáhlé optické sítě je vhodné použít ucelené řešení založené na systému firmy Transmode Systems AB. Tato ucelená řešení pro CWDM a DWDM sítě umíme navrhnout a dodat přesně podle potřeb našich zákazníků.
V případě zájmu se na nás neváhejte obrátit s jakýmikoli vašimi požadavky.