TELEFON: (+420) 271 001 211 / E-MAIL: RLC@RLC.CZ   
  • RLC
  • AVON
  • FTTx řešení
  • WDM Systémy
  • Realizace a služby
  • Školení

Průmysl

Pro průmyslové aplikace společnost RLC Praha a.s. dodává celou řadu výrobků v oblasti vláknové optiky. Použití optických vláken v náročném průmyslovém prostředí je zvlášť výhodné. Optická vlákna jsou necitlivá vůči vnějším elektromagnetickým polím, rušením a rozdílům zemních potenciálů. Optické kabely mají celkově vyšší odolnost než kabely s metalickými prvky při větší rychlosti signálů a delší vzdálenosti.

Optické konektory pro průmyslové aplikace a průmyslový Ethernet

Kromě standardních optických konektorů typu ST, LC, SC, FC apod. dodáváme optické propojovací kabely zakončené optickými konektory s krytím IP54 až IP68 jako jsou např. optické konektory podle standardu ODVA nebo průmyslové konektory typu Harting PushPull, Harting Han 3A nebo Harting Han Modular.

Trasy s optickými vlákny

Optické předkonektorované trasy zakončené optickými konektory dodáváme podle specifikace zákazníků. V případě provedení tzv. military kabelu a návinu na cívkách lze tyto trasy použít i jako optické prodlužovačky.

Plastová optická vlákna a kabely POF

Pro průmyslové aplikace na kratší vzdálenosti lze využít plastová optická vlákna POF nebo HCS zakončená optickými konektory typu ST, SMA, Toslink nebo HFBR.

Optické rozvaděče pro průmyslové a venkovní prostředí

V naší nabídce lze nalézt celou řadu krabic, skříní a kabinetů pro zakončení optických vláken v různém provedení pro vnitřní i venkovní prostředí.

Zemní optické spojky a příslušenství

Pro vytvoření rozbočení a spojení vícero optických kabelů se používají úložné zemní spojky. Tyto spojky obsahují kazety a držáky na svary, prostor pro rezervy a vodotěsné průchodky. Zemní úložné optické spojky se ukládají do kabelových komor, na sloupy a kabelové lávky nebo přímo zakopávají do země.

Aktivní konvertory a prvky pro optická vlákna

Pro převod a zesílení optických signálů a jejich konverzi na metalická vedení lze s výhodou použít spolehlivé media konvertory americké firmy Omnitron Systems.