TELEFON: (+420) 271 001 211 / E-MAIL: RLC@RLC.CZ   
  • RLC
  • AVON
  • FTTx řešení
  • WDM Systémy
  • Realizace a služby
  • Školení

OMC – Optical Mobile Cable Optická prodlužovačka

OMC – Optical Mobile Cable, neboli Optická prodlužovačka je odolný optický kabel typu „Military“, zakončený optickými konektory s vyšší odolností typu IP67, navinutý na přenosném bubnu – cívce.

Tento OMC kabel může sloužit pro dočasné instalace, při různých sportovních a kulturních akcích pro napojení kamerových systému, záznamů zvuku, režijních studiových vozů apod.

Obrázek – OMC optický prodlužovací kabel s konektory LC/ODVA, 12 vláken

 

Aplikace OMC optického prodlužovacího kabelu

  • Mobilní studiové vozy pro rádiové a televizní přenosy
  • HDTV kamerové systémy
  • Napojení zvukové a televizní aparatury při kulturních akcích
  • Mobilní rádiové stanice BTS pro dočasné pokrytí rádiovým signálem
  • Mobilní náhradní optické spojení pro průmyslové aplikace, datacentra
  • Propojení laboratorních a průmyslových zařízení pracujících v nepříznivých podmínkách
  • Armádní polní aplikace

 

 

Vlastnosti OMC optického prodlužovacího kabelu

 

  • Odolný dvouplášťový venkovní kabel typu „Military“
  • Verze 2, 4 a 12 optických vláken typu Multimode OM3/OM4, Singlemode 9/125
  • Přenosný odolný buben pro navinutí celé délky kabelu
  • Optické konektory průmyslového standardu ODVA s odolností IP67, nebo LC duplex
  • Další typy konektorů dle specifikace zákazníka (SC, E2000, ST, …)
  • Možné zákaznické řešení dle požadavků

 

OMC prodlužovací kabel využívá odolný „Military“ kabel s dvojitým pláštěm typu PUR s vysokou odolností vůči olejům, benzínu a kyselinám. OMC optický prodlužovací kabel je standardně dodáván navinutý na bubnech typu SCHILL, případně je možné jej dodat samostatně ve smotku.

Velikost bubnu závisí na objednané délce OMC kabelu.

 

Podle přání zákazníka může být kabel OMC dodán i v jiném provedení, např. zesílený patch kabel typu Heavy Duplex nebo jednopláštový Mobile Cable (jednodužší verze Military kabelu).

 

Zakončení OMC kabelu na straně bubnu:

 

  • Optické konektory ODVA – zásuvka (female), krytí IP67 s krytkou jsou osazeny na panelu na boku bubnu.
  • Optické spojky – coupling, standardně typu LC duplex (variantně SC, E2000, ST) jsou osazeny na panelu na boku bubnu. Couplingy jsou chráněné dvířky.

Zakončení OMC kabelu na straně kabelu – volný konec:

 

  • Optické konektory typu LC duplex (variantně i jiné typy konektorů, např. SC, E2000, ST). Konec kabelu OMC je „rozvlákněn“ na jednotlivá vlákna typu patch kabel a zakončen optickými konektory. Vlastní optické konektory mohou být ochráněny jen návlekem ochranné punčošky, nebo chráněny nasunutím do ochranné trubky.

  • Optické konektory ODVA – zástrčka, krytí IP67 s krytkou. V případě více vláken je na konci provedeno rozbočení kabelu na více svazků (po 2 vláknech). Jednotlivé svazky jsou zakončeny optickými konektory ODVA s ochrannou krytkou.

  • Optický box 6 x ODVA zásuvka, krytí IP67 s krytkou (pro 12 vláken, verze Standard/Heavy). OMC optický kabel může být na konci osazen boxem se zásuvkami konektorů ODVA. Tento způsob je vhodný pro OMS kabely s 12 vlákny a pro případné další rozbočení optických vláken do více směrů. Optické boxy jsou v provedení standard (rozměry – šířka 125mm s konektory, výška 71mm, délka 340mm s vývodkou kabelu) nebo Heavy.


 

 

 

Parametry odolného dvouplášťového optického kabelu typu „Military“

Obrázek – struktura 4vláknového optického kabelu „Military“

 

Optical Mobile Cable Description

Parameters Unit Specifications
Optical Fibers 2 / 4 / 12
Fiber Type G.657.A1/OM1/OM2/OM3/OM4
Strength members Water-swellable Aramid Yarn
Outer Sheath: UV stable, Flame-retardant Thermoplastic Polyurethane with outstanding hydrolysis resistance, low temperature flexibility

and high resistance to micro-organisms

Max. attenuation MMF@850nm dB/km 3.5
Max. attenuation MMF@1300nm dB/km 1.5
Max. attenuation SMF @1310nm dB/km 0.4
Max. attenuation SMF @1550nm dB/km 0.3
Tensile strength (EN 60794-1-2-E1) N 2 200
Max. compressive loading (EN 60794-1-2-E3) N 4 500
Max. Impact loading (EN 60794-1-2-E4) J 15
Cable outer diameter mm 7.1
Sheath thickness mm 1.0
Min. bend radius not load (EN 60794-1-2-E11) OD 10
Min. bend radius load (EN 60794-1-2-E11) OD 20
Operating temperature range °C -40 to +85
Installation temperature range °C -20 to +50
Storage temperature range (EN 60794-1-22-F1) °C -40 to +85
Cable weight kg/km 43
Class of fire reaction (EN 13501-6) Fca

 

Optický konektor ODVA

Jedná se o robustní optický konektor pro spojení dvou optických vláken s krytím IP67, které je vhodné pro bezpečné propojení ve venkovním prostředí. Konektor je určen pro spojení zařízení na

vzdálenost několika set metrů. Bajonetové uchycení zajišťuje stabilní bezpečné spojení i v těžkých

povětrnostních a pracovních podmínkách. Konektor je dodáván jak v multimódovém MM, tak i v singlemódovém provedení SM s broušením PC i APC. Konektor je vhodný pro připojení kabelu o

průměru vnějšího pláště 5 až 8 mm.

ODVA optical connector

Parameters Unit Specifications
Min Typ Max
Insertion Loss (singlemode fiber) dB 0.2 0.5
Insertion Loss (multimode fiber) dB 0.2 0.5
Return Loss (singlemode fiber) dB 55
Operating Temperature °C -40 +70
IP rating IP67
Pull force N 450
Material UV resistant
Industrial standard ODVA IEC60603-7

 

 


 

 

Typy bubnů pro náviny metráže optického kabelu OMC

OMC Optical Mobile cable, 100 m length – SCHILL GT310
  A:310mm, H:367mm, T:229mm,

Weight: 1.8kg

 
OMC Optical Mobile cable, 200 m length – SCHILL GT380
  A:380mm, H:491mm, T:291mm,

Weight: 4.2kg

 
OMC Optical Mobile cable, 250 m length – SCHILL GT450
  A:445mm, H:555mm, T:310mm,

Weight: 5.6kg

 

 

 

OMC Optical Mobile cable, 300 m length – SCHILL HT480
  A:460mm, H:545mm, T:250mm,

Weight: 7.2kg

 
OMC Optical Mobile cable, 400 m length – SCHILL HT485
  A:460mm, H:547mm, G:265mm,

Weight: 7.6kg

 
OMC Optical Mobile cable, 500 m length – SCHILL SL500
  T:400mm, H:564mm, F:520mm,

Weight: 18kg

 

 

 

Objednací kódy verzí OMC optického mobilního kabelu

 

Standardní konfigurace OMC Optical Mobile Cable

OMC-09-4M-ODF/ODM-GT310-100

Optický mobilní kabel Military 09/125um G.657.A1, 4 vlákna, ODVA zásuvka/ODVA zástrčka, buben SHILL GT310, 100m

 

OMC-50-12M-LC/ODB-GT380-200

Optický mobilní kabel SM Military 50/125um, 12 vláken, 6xLC duplex/BOX+6xODVA zásuvka, buben SHILL GT380, 200m

 

Příslušenství pro OMC optický mobilní kabel

Coupling LC/E2000/SC
  LCDPXBLUE Coupling LC/PC-LC/PC, SM, duplex, ceramic, do SC díry
R823892 Coupling E2000/APC, SM, simplex, zelený, do SC díry no flange!
SCUSZR02 Coupling SC/PC-SC/PC, SM, simplex, ceramic, modrý
Coupling ODVA
 

 

 

 

ADPT-ODF-IP67 ODVA female adapter/LC singlemode, with the waterproof cap
 

 

 

 

 

ADPT-ODF/ODF ODVA/ODVA female adapter singlemode
ADPT-ODF-CAP ODVA waterproof cap for ODVA female
Trasy – patch kabely ODVA
  TR-09ODM/LC10-M Patchcord – trasa ODVA/LC, singlemode 9/125, military, 10m
TR-09ODM/ODM10-M Patchcord – trasa ODVA/ODVA, singlemode 9/125, military, 10m
TR-M3ODM/LC10-M Patchcord – trasa ODVA/LC, multimode OM3 50/125, military, 10m
TR-M3ODM/ODM10-M Patchcord – trasa ODVA/ODVA, multimode OM3 50/125, military, 10m

 

Propojovací patch kabely standard
  OPKRLC09LC/LC1D-1,8-YEL Patchcord 09/125, LC/LC, duplex, 2×1,8mm, 1m, vlákno G.657.A
OPKRLC09LC/LC2D-1,8-YEL Patchcord 09/125, LC/LC, duplex, 2×1,8mm, 2m, vlákno G.657.A
OPKRLC09LC/LC3D-1,8-YEL Patchcord 09/125, LC/LC, duplex, 2×1,8mm, 3m, vlákno G.657.A
OPKRLC09LC/LC4D-1,8-YEL Patchcord 09/125, LC/LC, duplex, 2×1,8mm, 4m, vlákno G.657.A
OPKRLC09LC/LC5D-1,8-YEL Patchcord 09/125, LC/LC, duplex, 2×1,8mm, 5m, vlákno G.657.A
OPKRLC09LC/LC10D-1,8-YEL Patchcord 09/125, LC/LC, duplex, 2×1,8mm, 10m, vlákno G.657.A
Příslušenství pro čištění optických konektorů
  CLEANER-H250 Čistič konektorů s ferulí 2.50 mm – pero

pro konektory SC, E2000, ST

525x čištění, nástavec do couplingu

CLEANER-H125 Čistič konektorů s ferulí 1.25 mm – pero

pro konektory LC, MU, ODVA

525x čištění, nástavec do couplingu